deska elewacyjna IPE 20x90x950mm

!!!    WYPRZEDAŻ  !!!

więcej informacji

nowe

WYPRZEDAŻ !!

19 m2/sztuk dostępne od ręki

Cena 139,00 zł cena z vat
Stara cena 278,00 zł
Obniżka!

m2/sztuk

WYPRZEDAŻ !!

Należy zamówić minimum 19 Ilość dla tego produktu.

!!!    WYPRZEDAŻ  !!!

DESKA ELEWACYJNA

IPE

w rewelacyjnej cenie:

139 zł./m2 brutto !!!

oryginalna cena 278zł/m2 !!!

wymiary:

grubość: 20mm

długość: 950 mm

szerokość: 90 mm

ZE WZGLĘDU NA SWE WŁAŚCIWOŚCI IPE TO JEDNO Z NAJLEPSZYCH NA ŚWIECIE MATERIAŁÓW DO ZASTOSOWANIA NA ZEWNĄTRZ.

Bez wątpienia Ipe jest jednym z najtwardszych gatunków drewna na ziemi. Co więcej, wysoka gęstość i naturalna obecność substancji tłuszczowych w strukturze drewna determinują stabilność i trwałość tego drewna. IPE nie obawia się wody i z tego powodu należy do gatunków najbardziej odpowiednich do wykonywania konstrukcji zewnętrznych – jak tarasy czy nabrzeża basenów.

IPE posiada klasę twardości ''A'' czyli taką samą jak stal zbrojeniowa !!

Dzięki m.in. bardzo dużemu ciężarowi właściwemu (przy wilgotności 12%) : prawie 1200kg/m3 !!! drewno IPE jest twarde jak diament oraz ma bardzo dużą stabilność.

IPE  to gatunek drewna egzotycznego nazywany "Diamentowym orzechem" o barwie przechodzącej od żółci poprzez oliwkową zieleń i czerwień do ciemnego brązu i czerni o bardzo wyraźnym, zawiłym usłojeniu.  Ipe dzięki swojej strukturze jest to bardzo odporne na uszkodzenia i zużycie. Jest jednym z najatrakcyjniejszych wizualnie gatunków drzewa nadających sie do zastosowań na zewnątrz. Bogaty wygląd wzorzystego podłoża z drewna Ipe podkreśla charakter i elegancję pomieszczeń.

IPE JEST ODPORNE NA POGODĘ, GNICIE, CZY PRÓCHNICĘ.

IPE nie wymaga dodatkowej impregnacji do zastosowania na zewnątrz. Pod wpływem czynników atmosferycznych drewno podlega naturalnemu procesowi patynowania wierzchniej warstwy. Powstaje wówczas srebrzysta powłoka nie mająca wpływu na obniżenie parametrów technicznych drewna i proces starzenia biologicznego. Ze względów estetycznych można zapobiec powstawaniu tej warstwy stosując regularnie olej impregnujący przeznaczony na zewnętrzne konstrukcje drewniane.

Niewielkie wartości skurczów w kierunku stycznym (6,0%) i promieniowym (4,9) świadczą o małej tendencji drewna do paczenia się i pękania przy zmianach wilgotności, co świadczy, że jest to również idealny materiał do zastosowań przy basenach

wykończenie - surowe

TOWAR WYSYŁANY NA PALECIE UBEZPIECZONEJ

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię. Opinie użytkowników jest bardzo ważne i przydatne dla innych klientów, aby zobaczyć, jaki produkt jest najlepszy z doświadczenia użytkownika. Bądź pierwszym który napisze recenzję

Napisz swoją opinię

deska elewacyjna IPE 20x90x950mm

deska elewacyjna IPE 20x90x950mm

!!!    WYPRZEDAŻ  !!!

Napisz swoją opinię

*
This field is required

Anuluj lub