WENGE LITA deska podłogowa 22x90x590mm WYPRZEDAŻ

Wysokiej jakości lita deska egzotyczna,

WENGE

więcej informacji

WYPRZEDAŻ !!

16 m2/sztuk dostępne od ręki

Cena 180,60 zł cena z vat
Stara cena 420,00 zł
Dostępny od ręki

m2/sztuk

WYPRZEDAŻ !!

Należy zamówić minimum 16 Ilość dla tego produktu.

Unikalna, o wyśmienitych właściwościach

lita deska egzotyczna

WENGE

renomowanego włoskiego producenta

ALPINA

w wyprzedażowej cenie:

180 zł / m2 brutto!!!

oryginalna cena 420zł/m2 !!!

wymiary:

  grubość: 22 mm

szerokość: 90 mm

     długość:  590 mm

klasa: I

zostało 15,8m2 + 7,7m2 o trochę jaśniejszym odcieniu i dł.800mm

Drewno Wenge pochodzi z lasów Afryki centralnej i zachodniej. Występuje naturalnie w Republice Konga,  Gabonie oraz w Gwinei Równikowej.

Deski z tego gatunku to rynkowa rzadkość. Powodem rzadkiego występowania wyrobów z wenge jest wpisanie powyższego gatunku na listę drzew zagrożonych wyginięciem.  Fakt ten, jak i również świetne właściwości drewna są powodem jego bardzo wysokiej ceny.

 Wielka popularność wenge nie bierze się znikąd, drewno to cechuje się bowiem dużą gęstością i twardością, co sprawia, że świetnie nadaje się do zastosowań, w których ceniona jest wytrzymałość. Kolejną cechą wenge, która sprawia, że drewno to znalazło tak szerokie zastosowanie, jest jego wygląd. Wenge cechuje bowiem oryginalny kolor i usłojenie (gatunek należy do najbardziej rozpoznawalnych gatunków). To właśnie kolor gorzkiej czekolady stanowi, oprócz doskonałych właściwości fizycznych, najważniejszą cechę tego drewna. Bogaty wygląd wzorzystego podłoża z drewna Wenge podkreśla charakter i elegancję pomieszczeń.

 Wenge posiada ponadprzeciętną naturalną odporność          i właściwości fizyko - mechaniczne. Jest odporne na ataki grzybów i insektów, bardzo twarde, wytrzymałe, wodoodporne i nie podlega gniciu.

Niewielkie wartości skurczów w kierunku stycznym i promieniowym świadczą o małej tendencji drewna do paczenia się i pękania. Dzięki temu przy zmianach wilgotności, jest mniejsze prawdopodobieństwo rozsychania się parkietu. 

Ciężar właściwy świeżego (kg/m3) 1100

Ciężar właściwy przy 12% (kg/m3) 890 

Skurcz styczny (T%) 4,8  !!!

Skurcz promieniowy (R%) 7,9 !!!

Najważniejsze cechy deski:

  • możliwość cyklinowania: tak, wielokrotnie

  • wykończenie - deska surowa, do wykończenia

sposób montażu: pióro-wpust, przyklejana do podłoża

Ten ciekawie wyglądający gatunek drewna z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy w swoim otoczeniu pragną mieć kontakt z odrobiną egzotyki. Parkiet z drewna Wenge z pewnością spełni niejedną pokładaną w nim nadzieję.

CZAS REALIZACJI 24h !!!

MOŻLIWY DOWÓZ W OKOLICACH SZCZECINA

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię. Opinie użytkowników jest bardzo ważne i przydatne dla innych klientów, aby zobaczyć, jaki produkt jest najlepszy z doświadczenia użytkownika. Bądź pierwszym który napisze recenzję

Napisz swoją opinię

WENGE LITA deska  podłogowa 22x90x590mm WYPRZEDAŻ

WENGE LITA deska podłogowa 22x90x590mm WYPRZEDAŻ

Wysokiej jakości lita deska egzotyczna,

WENGE

Napisz swoją opinię

*
This field is required

Anuluj lub